دستاوردهای شاخص شهرداری نقنه در جهت چشم اندازی سازی آینده شهر ، با هدف توسعه شهری

طرح تفریحی گردشگری شمال بلوار امام رضا(ع)

اهداف طرح:  توسعه درآمد پایدار شهری، اشتغال، ایجاد محیط سبز و سرزنده در شهر ، زیباسازی منظر شهری

یکی از بزرگترین طرح های توسعه شهری با مساحت بیش از 52 هزار متر مربع به عمق 63 متر از بر اصلی جاده می باشد که در بدنه شمالی بلوار امام رضا(ع) احداث می گردد و  دارای کاربری های متنوع از جمله فضای سبز و پارک ،فرهنگی گردشگری ، تجاری مجموعه خودروئی ، معاینه فنی ماشین آلات سبک، تالار و سالن اجتماعات و ساختمان اداری شهرداری می باشد. با توجه به حق السهم شهرداری نقنه به صورت مساحی (31085 متر مربع)  و انجام مراحل قانونی اخذ سند مالکیت این طرح دارای ارزش افزوده بالغ بر 2000 میلیارد ریال جهت توسعه شهری نقنه می باشد. که سهم معبر دسترسی به مساحت 16557 متربع از طرف مالکین به صورت توافقی خارج از سهم شهرداری واگذار گردید.

طرح اراضی شمال بلوار امام رضا(ع) پس از طی مراحل قانونی در کمیته فنی ماده پنج استان در پنج مرحله و بعد از آن کمیسیون ماده پنج استان در دو مرحله به امضای رئیس کمیسیون ماده پنج استان(استاندار) رسید و نهایتا پس از 3 سال تلاش مجموعه شهرداری و شورای اسلامی نقنه موفق به اخذ مجوز از معاونت نظارت بر طرح ها  وزرات راه و شهرسازی گردید ان شاءلله در سال 1400 بیش از 30 درصد از طرح اجرا خواهد شد.از همکاری و مشارکت مالکین قریه مورد توافق تقدیر و تشکر و می نمائیم.

 

 

 

 

 

 

 

پارکینگ ماشین آلات سنگین شهرداری نقنه

این طرح در اراضی موسوم به اراضی قریه نقنه واقع در ضلع جنوبی جاده نقنه بروجن حد فاصل مجموعه خدمات رحیمی و ساختمان فعلی شهرداری نقنه قرار دارد.

اهداف طرح: ایجاد درآمد توسعه پایدار جهت مجموعه شهرداری نقنه، ایجاد اشتغال ، ایجاد آرامش اجتماعی و رفع دغدغه های مردمی و رانندگان و کامیون داران در شهر نقنه جهت یک مکان امن در خصوص پارک ماشین آلات سنگین و نهایتا رفع آلودگی های صوتی و رضایت شهروندی

طرح پارکینگ ماشین آلات سنگین شهرداری نقنه یکی دیگر از طرحهای بزرگ توسعه درآمد پایدار شهری جهت چشم انداز شهر نقنه می باشد که با اولویت رفع دغدغه های اجتماعی شهروندان و کامیون داران به اخذ مجوز از مراجع ذیربط  گردید.

این طرح پس از طی مراحل قانونی کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون تغییر کاربری اداره کل جهاد کشاورزی استان موفق به اخذ مجوز تغییر کاربری به مساحت 2 هکتار در فاز اول گردید( که در طرح های توسعه بعدی کل طرح به مساحت 6 هکتار خواهد رسید ) و بعد از آن با توجه به قرار گیری طرح در حریم شهر نقنه در کارگروه امور زیربنایی استان در 4 مرحله مورد ارزیابی فنی قرار گرفت و مورد تصویب رئیس کارگروه (استاندار) رسید و در بهمن 99 پس از سه سال تلاش و پیگیری مجموعه شهرداری وشورای اسلامی در شورای برنامه ریزی استان موفق به اخذ مجوز گردید. طرح با توافق سهم 70درصدی شهرداری نقنه و 30درصدی مالکین اراضی مورد تصویب قرار گرفت. در این مجموعه علاوه بر پارکینگ ماشین آلات سنگین کاربری های متنوع از جمله معاینه فنی ماشین آلات سنگین، پارکینگ خودروهای توقیفی، مهامنسرا، خدمات خودورئی و تجاری و …پیش بینی گردیده است که در سال 1400 مراحل حصارکشی و پارکینگ ماشین آلات سنگین به بهره برداری خواهد رسید .  در نهایت با مساحت بالغ بر 6 هکتار به بهره برداری کامل خواهد رسید. از همکاری و مشارکت مالکین قریه مورد توافق تقدیر و تشکر و می نمائیم.

 

 

 

 

 

 

معدن سنگ لاشه شهرداری نقنه

این طرح یکی  دیگر از طرح های توسعه درآمد پایدار شهری جهت چشم انداز سازی آینده شهردر اراضی جنوبی واقع رد کیلومتر اول جاده نقنه همگین قرار دارد .

اهداف طرح : درآمد پایدار شهری، اشتغال، استفاده از منابع معدن در جهت پروژه های عمرانی شهر و درآینده ایجاد سنگ شکن و تولید شن و ماسه و کارخانه آسفالت با هدف توسعه شهر

 

 طرح معدن سنگ لاشه  شهرداری نقنه پس از پیگیری مجدانه شورای اسلامی و شهرداری نقنه و طی مراحل قانونی اخذ مجوز در اراضی ملی پس از چهار سال موفق به اخذ مجوز برداشت به مقدار 50000 تن سنگ لاشه در سال از اداره صنعت و معدن و تجارت گردید.

مراحل حفاری مربوط به آتش باری و انجام انفجار معدن در سال 99 انجام و به بهره برداری خواهد رسید. اعتبار هزینه شده جهت انجام عملیات آتش باری بالغ بر یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال می باشد.

کد خبر: 214 پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰